Det är DETHÄR jag menar!!
Jag utgår ifrån att ni har det så, trevlig fortsättning!
Kolla vad FINT de har gjort Biblioteksgatan. En anledning till att jag älskar slutet av november/decemer: Städerna och gatorna blir verkligen hur fina som helt. Fina lampor och fina färger som lyser upp det mörka. Man blir ju helt kär...
Nice, eller hur?



GOOD NIGHT!
Sleep tight!
Vad fint det såg ut :)
åh så fint! =)
vilken julstämning.
åH! Jag skulle jäsa ihjäl mig om jag gick där,
tycker det ser helmysigt ut och
kan knappt föreställa mig hur magiskt det skulle vara att gå där
när det är kolsvart ute!
Åh, jag älskar när dom pyntar o tar fram massa ljus. :)
Här i stan har dom också gjort fint o i Helsingfors var de jättefint o mysigt, kom hem därifrån idag. :)
Hoppas du haft en bra helg!
ÅH VAD JAG ÄLSKAR JULEN! :D
Ja, det är verkligen jättemysigt:) Brukar gå förbi där bara för att det är så fint haha. Jag gillar stjärnorna på kungsgatan också:P
Lite för pimpat för mig haha ;)
Gud vad fint det var! Det är julskyltning hos oss imorgon så vi ska ner till stan och träffa tomten =)
Sov sött!
åh! vilka fina bilder =) ..
pågår en frågestund i bloggen chekka?! fråga någonting.
Fin blogg
:)
ja, julpynt får mig alltid på gott humör.
Ibland kan jag bara stanna upp och titta in i alla adventljusstakspyntade fönster och bara njuta :)
Måste fan dra ner till NK i veckan och titta i skyltfönstret. Tradition :D
Underbart!!! Natti...
Jag har haft en underbar dag, riktigt nice lördagshäng ;)
ÅÅÅ guu va mysigt :O
jÄtte fint, röd matta också=)^^
Åh va fint (: Men ja...snöö!
det är verkligen jättefint, gick där senast i eftermiddags:)
jo det var nice, men kom hem nyss, allt stänger ändå 02, så vi gick lite tidigare, var för mycket folk ute så det var bara packat & för varmt!
Hoppas du har haft det bra idag också! Är avis på julpyntet ovan, här har de mest lyst upp massa träd hehe
Det enda som fattas är SNÖÖÖ
jag älskar skyltsöndagen.... dels för att all annan förtida julskyltnng blir "officiell" och del för att allt, rent generellt, blir så jäkla mys!
ÅÅÅH jag älskar julpynt i stan :D
Så mysigt så :)
God morgon!
myyyysigt:D
Sv: Jag jobbar som barnflicka (samtidigt som jag smider lite planer på att starta eget hehe). Lite småklantigt att inte skriva vad det var för jobb jag älskade kan man tycka haha.
Jag håller med dig, det är riktigt fint när de pyntar gatorna och butikerna med mera.. På jobbet är det riktigt mysigt nu (det är redan färdigpyntat då julborden startade i fredags).
Jo tack, min lördagskväll var riktigt bra och mysig med film och prat med en vän/kollega.
Hoppas din var riktigt bra den med =)
SÅ fantastiskt mysigt!
det är jättemysig belysning i Lund också :D
det är sååå mysigt med alla lampor! :)
Ja visst är det mysigt!
det är sååå mysigt :D
Det är jättefint! Jag gillar kristallkronorna på Drottninggatan också :) Ha en bra dag! Kram
Åh vad fint ni har det där i Stockholm så mysigt. Lite annat motför julbelysningen här i Gävle. Men finns en del fina ställen här med. Ska knäppa lite idag när jag går ut på julskyltningen och invigningen av bocken. Det är urmysigt iaf. Ha en mysig första advent
biblioteksgatan är så mysig, var där i onsdags :)
biblioteksgatan är så mysig, var där i onsdags :)
åh så fint :)
Jisses vad fint!
men gud gulligt :)
Åh! man får verkligen julkänslor!!
Ja, det blir så mysigt... =) snart är gråa tråkia november över!
Fantastiskt, vilket underbar syn!
Åh ja det är så mysigt! ^^, Det är det bästa på hela vintern<3
